dzięki wykorzystaniu lasera precyzyjne usuwanie takich zmian jest szybkie i niemal bezbolesne. laser wnikając w zmiany naczyniowe powoduje ich zamknięcie poprzez działanie wysokiej temperatury. energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. w procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. energia przekształca się w ciepło. pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. pajączek naczyniowy znika od razu. zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10 dni.
efekty zabiegów:
usunięcie uciążliwych naczynek i pajączków bez uszkodzenia okolicznej skóry
częstotliwość wykonywania zabiegów:
małe naczynia ulegają koagulacji natychmiast podczas jednej sesji zabiegowej, natomiast większe naczynia będą wymagały serii kilku zabiegów ( od 2 do 4 ), aby zniknęły całkowicie.
przeciwwskazania do zabiegu:
krótkie długości fal są pochłaniane przez porfiryny, wywołując tym samym zniszczenie bakterii Propionibacterium acnes. fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. jednoczesna aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry, a także zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych, ponadto sprzyja szybszej regeneracji tkanki.
kalibrowane światło pulsacyjne (cpl) to najnowsza technologia, która jest udoskonaleniem ipl. jednym z zastosowań tego urządzenia jest terapia trądziku pospolitego i różowatego. fale świetlne są pochłaniane przez bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, w efekcie niszcząc je. kolejnym efektem zabiegu jest redukcja rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. podczas zabiegów na trądzik wykorzystuje się różne mechanizmy skórne. krótkie długości fal są pochłaniane przez porfirynę i wywołują zniszczenie bakterii propionibacterium acnes. fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. jednocześnie aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. dla najlepszych efektów terapeuta zaleci serię 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.
efekty zabiegu:
częstotliwość wykonywania zabiegów:
zaleca się wykonanie 4 – 10 zabiegów, w zależności od fazy trądziku, co dwa tygodnie.
przeciwwskazania do zabiegu:
chromoforem docelowym jest melanina - barwnik nadający brązowy kolor skórze. zabiegi na przebarwienia docierają do głębokich depozytów melaniny, co przynosi pozytywne rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej (w skórze właściwej).
w terapii usuwania przebarwień naskórkowych, kalibrowane światło pulsacyjne wybiórczo uderza w barwnik skóry, czyli melaninę, tworzącą przebarwienia. zabieg umożliwia rozjaśnianie plam pigmentacyjnych różnego pochodzenia bez uszkadzania otaczającej skóry.
czynniki wpływające na tworzenie melaniny:
podział przebarwień:
leczenie przebarwień:
to bardzo trudny i długotrwały proces. jedną z najskuteczniejszych metod jest terapia przy użyciu lasera Xlase Plus Nd:Yag i cpl. Xlase może działać na zmiany barwnikowe na skutek szerokiego spektrum absorpcji melaniny. proces usuwania zmian barwnikowych wykorzystujący działanie krótkich impulsów laserowych nazywa się selektywną fototermolizą. ukierunkowane melanosomy wybiórczo pochłaniają światło laserowe, a otrzymana temperatura wywołuje ich uszkodzenie termiczne.
najlepsze efekty uzyskuje się w leczeniu płytkich przebarwień:
ważne informacje:
sieć widocznych, powierzchownych, rozszerzonych drobnych naczyń krwionośnych włosowatych to rumień i z reguły objawia się on intensywnym zaczerwienieniem skóry. pierwotnie występuje wyłącznie pod wpływem warunkujących go bodźców. z czasem jednakże, na skutek częstego rozszerzania się naczyń, przyjmuje postać stałą i towarzyszy nam trwale. jest wiele przyczyn rozszerzania się naczyń włosowatych, prowadzących do utrwalenia się rumienia, należą do nich m.in. reakcje emocjonalne i stresowe, czynniki meteorologiczne takie jak: wiatr, mróz, upały, zmiany temperatur, oraz alergie skórne na pokarmy lub leki, objawiające się zaczerwienieniem.
występowanie rumienia jest niezależne od nas, ponieważ za jego powstawanie odpowiada nasz układ nerwowy, uruchamiający reakcje stresowe i emocjonalne, a do takich należy rozszerzanie się naczyń krwionośnych i, co za tym idzie, pojawianie się rumienia.
światło kalibrowane pulsacyjne CPL Xlase Plus doskonale radzi sobie z tego typu dolegliwościami. parametry lasera Xlase Plus gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię zamykania naczynek krwionośnych zarówno na twarzy i na nogach. w trakcie zabiegu wiązka świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych, energia ta przekształcana jest w energię cieplną, a to z kolei powoduje silne obkurczenie naczyń i tym samym widoczną redukcję rumienia.
zabiegi wykonywane laserem Xlase Plus umożliwiają:
przeciwwskazania
wskazania pozabiegowe:
częstotliwość zabiegów
w przypadku małych naczyń wystarczy jeden zabieg. jeśli naczynia są większe potrzebna jest seria ok 3 zabiegów. w zależności od zaawansowania zaczerwienienia terapeuta dobiera odpowiednią serię zabiegową w celu uzyskania zadowalających efektów.
powoduje poprawę napięcia skóry oraz redukcję głębokości i ilości zmarszczek. CPL powoduje selektywne uszkodzenia termiczne struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry właściwej, w celu pobudzenia aktywności fibroblastów oraz syntezy nowych włókien kolagenowych.
jak pielęgnować skórę w trakcie i po zabiegu?
zwykle po zabiegu skóra jest sucha i lekko zaczerwieniona. dlatego też sugerujemy, aby w odstępach miedzy kolejnym seriami naświetleń, poddać się zabiegom TMT System (Program G1 Balancer, G2 Rerenerance, G3 Smoother) głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę.
wskazania do zabiegu:
1. łagodne zmiany naczyniowe:
2. zaburzenia pigmentacji skóry:
3. zmiany strukturalne skórne i naskórkowe:
przeciwwskazania do zabiegu:
ICOONE to najskuteczniejsza i najlepsza metoda modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Najnowszy Icoone to opatentowana technologia, która łączy niezależne zmotoryzowane głowice w technologii Roboderm® Zabiegi Icoone są zabiegami certyfikowanymi przez FDA,...
czytaj dalejistotą laseroterapii jest oddziaływanie wiązką światła na wybrany obszar skóry w taki sposób, aby absorpcja promieniowania była skuteczna, a zamiana energii światła laserowego na inny rodzaj energii wywoływała oczekiwany efekt....
czytaj dalejDługo wyczekiwany, izraelski system frakcyjnego odmładzania skóry Tixel – to jedna z najbardziej pożądanych technologii liftingujących bez użycia lasera. W aparacie Tixel po raz pierwszy została wykorzystana opatentowana technologia TMA (termomechaniczna...
czytaj dalejOpiera się na podstawowych technikach masażu jak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych niezmiennych od ponad 500 lat. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu...
czytaj dalej
ul. Wyszogrodzka 14a
09-402 Płock
Dołącz do nas
Dołącz do nas
pn. - pt. 9.00 - 19.00
sobota 9.00 - 15.00
tel.: (24) 268 95 46
wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 maddalena. Hedea.pl